در جریان اولین همایش و نمایشگاه پارکهای علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز که از روز دوشنبه هشتم مرداد ماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران ( پلی تکنیک ) برگزار شد غرفه شرکت زیست فناوری سپهر باختر که معرفی فناوری گرواسیس ( روش کاشت درخت در اراضی خشک و بیابانی و کوهستانی بدون انجام آبیاری و استفاده از انرزی ) را در برنامه کاری خود داشت وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری آقای دکتر غلامی به همراه آقای دکتر کشمیری مدیر کل مراکز رشد پارکهای علم و فناوری کشور و بسیاری از مدیران کشوری و اساتید و دانشجویان دانشگاههای کشور مورد بازدید قرار گرفت و به پرسش های بازدیدکنندگان پاسخ داده شد.
" کاشت درخت تنها راه نجات "

بشر در طول دوهزار سال گذشته دو بیلیون هکتار بیابان تولید کرده است ( منبع : World Resource Institute ) در حال حاضر این منطقه که متاسفانه کشور عزیز ما ایران در قلب آن قرار دارد در بحران خشکسالی پیش رونده قرار داشته و فاقد منابع اب کافی است . پیشنهاد ما تبدیل این منطقه به زمین حاصلخیز است ، با استفاده از تکنولوژی گرواسیس ( کاشت درخت بدون استفاده از انرژی و آبیاری ).

 

تکنولوژی گرواسیس یک راه حل ارزان برای کاشت درخت در زمینهای پست و فرسوده است ، این روش تنها راه حل درختکاری بدون استفاده از انرژی و ابیاری است . این سیستم تاثیرات اقتصادی ، زیست محیطی و اجتماعی بزرگی را برای کشورهای در حال توسعه یا توسعه یافته نوید می دهد .

در طول دهه گذشته ( از سال 2003 ) شرکت گرواسیس به توسعه تکنولوژی و پیشبرد پروژه ها در بیش از 20 کشور بیابانی دنیا پرداخته است ( آرژانتین ، بحرین ، شیلی ، چین ، دبی ، اکوادور ، اتیوپی ، فرانسه ، هند ، اردن  ، کنیا ، لیبی ، عراق ، کویت ، مکزیک ، عمان ، قطر ، عربستان سعودی ، اسپانیا ، آمریکای شمالی .....) ازمایشات انجام شده با کاشت بیش از 300000 اصله از انواع درختان و درختچه های مثمر و غیر مثمر در مناطق بیابانی و کوهستانی این کشورها با درصد بقای 90 درصد ، قابلیت این تکنولوژی را برای همگان به اثبات رسانده است .

Template Design:Dima Group